Kõik, mida pead teadma Pakri saarte transpordi kohta

Oled juba reisi Pakri saartele planeerinud või on alles planeerimine pooleli. Kindlasti tekivad Sinu peas küsimused, kuidas ja millega üldse sellele saarele saada ning millega saarel kohapeal liigelda. Lühidalt öeldes saab saarele laevaga ning kohapeal on võimalused liikumiseks nii jalgsi, rattaga kui ka veoautoga, kuid detailset kirjeldust kogu transpordi kohta saad lugeda järgmistest ridadest.

Paldiski Lõunasadam


Paldiski Lõunasadam on ASi Tallinna Sadam koosseisus olev sadam Paldiskis, Pakri poolsaare edelarannikul, Pakri lahe kirdeosas, Paldiski Põhjasadama kõrval. Sadama põhitegevusteks on Eesti eksport-, import- ja transiitkaupade käitlemine.
Samuti on see ka koht, kust sinu reis Pakri saartele alguse saab.
Lõunasadama terminali ees parklas ootab sind armas valge väikebuss. Sellega viiakse kogu reisile tulev seltskond kai äärde, kus juba laev ees ootab. Bussisõit ise on väga lühike, kuid siiski on selle väikese ajaga juba võimalik natuke tööstusadama elu kaeda. Peale bussisõitu astub seltskond väikelaev AHTI-11 pardale.

AHTI-11


Väikelaev AHTI-11 on saanud oma nime laevakapten Ahti järgi. Seesama kapten on ka igal reisil kaasas laeva turvaliselt juhtimas.
Laev ise on ehitatud aastaid tagasi Soomes lootsi laevaks. Kui välja jätta väikesed roostelaigud(mis tegelikult lisavad laevale romantilisust) on tegu justkui uue laevaga. Laev on väga merekindel ja on seilanud merel, kus on 37 m/s tuul ning 3-4 meetrised lained.
Laevasõit on väga sujuv ning rahulik ja teeb ümberhäälestuse argimõtetelt eelseisvale saareseiklusele.
Laevakapten Ahti ja teised meeskonnalised hoolitsevad isiklikult selle eest, et laevasõit oleks kõigile reisijatele meeldiv ja turvaline. Seega pole merefoobikutel mingit põhjust muretsemiseks.

Jalgrattad

Kuna saarte ühispindala on üpriski arvestatav(24,7 km²), on kõige mõistlikum viis liikumiseks jalgratas.
Jalgratas annab võimaluse läbida saare täpselt sellise tempo ja marsruudiga nagu ise soovid.
Kõikidele saarte vaatamisväärsuste juurde viivad täiesti normaalsed kruusateed, mis on jalgrattaga hõlpsasti läbitavad.
Jalgratas annab Sulle vabaduse peatuda seal, kus iganes soovid. On see siis mõni pildistamisvääriline looduspaik või teeäärne veisekari. Ideaalne valik neile, kes soovivad saari iseseisvalt avastada.
Rattaga liikumine on ka füüsilise aktiivsuse mõttes väga kasulik valik. Kogu saarteala läbimist võib arvestada kui ühe korraliku trennina, kuna päeva lõpuks on seda tunda küll.
Jalgratas on võimalik kaasa võtta reisijal endal, kuid samuti on ka saare peal suur valik uusi ja korralikke rattaid, mille seast valida.
Ühe jalgratta laenutamine on kõigest 20 eurot.

Veoauto Volvo C306 6×6

Nendele, kes vändata ei viitsi ja jala käies tervet saarteala avastada ei jõua, on võimaluseks ekskursioonsõit veoautoga.
Volvo veoauto mudel on C306 6×6 ning see kuulus kunagi rootsi sõjaväele, kes oma sõdureid sellega vedasid.
Olenemata oma vanusele on siiamaani tegu väga korraliku masinaga. Vedrustus on sel ülimalt pehme, tänu millele on sõit vägagi nauditav.
Veoautoga sõidetakse läbi kõik saarte vaatamisväärsused, kus autojuht Toomas lugusid juurde pajatab. Peale sõitu jääb kõvasti aega veel iseseisvaks liikumiseks saarel.
Veoauto lõbusõit sobib hästi lastega gruppidele. Lastel ei pruugi jätkuda jaksu päevapikkuseks matkaks ning kindlasti tekitab sõjaväetoonides autoga sõitmine lastes isemoodi õhinat.
Veoauto mugavuste nautimiseks tuleb välja käia 60 eurot ühe tunni eest. 

Seikluspäeva lõppedes toimetab kapten Ahti sind turvaliselt tagasi mandrile. Pooletunnine meresõit on ideaalne aeg saartel kogetud muljete jagamiseks.

Loodetavasti said Sinu küsimused transpordi kohta vastused.
Laevasõitu kartma ei pea.
Oma valik saartel liikumiseks tuleb teha selle järgi, millele tahad oma aega saartel rohkem kulutada.
Tahad liikumisvabadust ja sportlikku loodusmatka – vali jalgratas!
Tahad pigem õppida vaatamisväärsuste kohta – hüppa veoautole!
Soovid lihtsalt romantilist jalutuskäiku imekaunis looduses – pane jalamootorid tööle!
Otseloomulikult ei pea piirduma ainult ühe valikuga. Saab ka teha kõike kolme täiesti vabalt.

Täname lugemast ja kohtume Pakritel!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga