Pakri Saared

5 põhjust, miks Pakri saartele reisida

Oled kaua juba mõlgutanud mõtteid, et kas minna Pakrile või mitte. Nägid meid sotsiaalmeedias, said soovituse tuttavalt või sattusid siia mingil muul viisil. Vahet pole. Siin on 5 põhjust, miks Pakri saartele reisida:

Puutumata loodusega saar

Peale ekskursioonide toimumise, on inimtegevus saarel praktiliselt olematu. Saarel elab ainult paar üksikut inimest ning hea õnne korral on neile isegi võimalik “tere” öelda, kui nad parajasti oma asjaajamisi saarel ajavad. Tänu sellele on saare loodus täiesti puutumata ning reostamata. Värsket õhku jagub küll ja veel!
Pakri saarte rannajoont ehivad kõrged paekaldad, paekivi trepp-astangud ning paeplaadid.
Saartevahelisel väina-alalt võib leida ravimuda.
Paelõhedes voolavad allikaveed.
Saartele on ka rännanud omamoodi rännumehed – rändrahnud. Neid on saarel täpselt 21 ning kõik on üle 10-meetrise ümbermõõduga. Nad on väga sõbralikud ning lubavad lahkesti endaga pilti teha.
Pakril on ka maastikukaitseala haruldaste ja teadusliku väärtusega geoloogiliste objektide ning eluslooduse koosluste kaitseks.
Seega loodusesõpradel on Pakril teha ja uudistada palju.

 

Kaitsealused loomad ja linnud vabas looduses

Loomade ja lindude kohta võib öelda nii palju, et need liigid, kes seal elutsevad, on väga haruldased. Enamus on looduskaitse all, seega tuleb nendesse suhtuda aupaklikult. Mis aga teeb looma- ja linnuelamuse Pakril ainulaadseks, on see, et nad viibivad vabas looduses ja liiguvad täiesti iseseisvalt ringi.
Reeglina on loomad saartel rahulikud ja muhedad, kuid inimene siiski looma pähe ei näe ja seega tuleks nendesse suhtuda mõistlikult. Kui soovid teha pilti, siis ära päris veise selga roni ja linnupessa kükita.
Detailsemat infot loomade ja lindude kohta saab juba saartel. Giididel on nende kohta nii mõndagi põnevat rääkida.

 

Rikkalik ajalugu

Pakri saarte esimesed ajaloomärked ulatuvad lausa keskaega. Läbi aegade on käinud saarte pärast üks korralik kemplemine. Saari on omanud ja neile hammast ihunud erinevate päritoludega mõisnikud, usuinimesed ning muud tähtsad ninad.
Saarel kujunes välja isegi omaette keelemurre ja kultuur, inimesi elas seal üle 300 ning neile pakkus peavarju rohkem kui 100 talu.
Mis traagilistel põhjustel elutegevus seal katkes? Mitme hõbemarga eest 1345. aastal saarevalduseid müüdi?
Seda kõike ja palju muud ajaloo kohta saad sa saarel olles teada.

 

Militaarne taust

Alates Teisest maailmasõjast kuni Eesti Vabariigi taasiseseivumiseni, oli Pakri Nõukogude armee jaoks üks paras peksukott. Saartele korraldati pidevalt õppepommitamisi ning testiti erinevaid relvi. Tihtilugu isegi ilma saarte elanikkona teadmata. Vaesed asunikud, kes seda taluma pidid…
Tänasel päeval kajastuvad need jubedad pommitamised väga hästi Pakri maastikus. Vahepeal on tunne nagu kõnniks kuu peal. Saarel leidub ka veel mõningal määral vanaaegset sõjakola.
Jälle hea võimalus vinge pildi saamiseks.
Saared on nüüdseks täielikult demineeritud, seega ootamatuid pommiplahvatusi kartma ei pea.
Küll aga, kui peaks juhtuma, et külastaja saartel mingi kahtlase eseme leiab, tuleks sellest viivitamatult kohalikke teavitada.

 

Asjaarmastajatest giidid

Üks peamisi põhjuseid, miks Pakri saartele just Pakrireisid giididega seiklema minna, on see, et tegemist on tõeliste asjaarmastajate ja jutuvestjatega. Nendest kohe õhkub seda merekaru meeleolu ning kogu elamus muutub tänu nendele väga originaalseks ja lõbusaks.
Giid Toomast võibki vahepeal lihtsalt kuulama jääda. Sellel mehel jutt ja naljad juba otsa ei lõpe.

 

Need olid 5 suurt põhjust, miks sa Pakri saari külastama peaksid. Loodetavasti leidsid endas huvi ja pealehakkamist, et reis Pakrile koos sõprade või perega lõpuks ära broneerida. Tõesti, see on seda väärt – puutumata loodus, surematu ajalugu ning mõnus meeleolu seltskonnaga.
Broneeri reis läbi pakrireisid.ee juba täna!